Bernardo Bellotto. Varšuvos vaizdai italo akimis
Trys vedutto stiliaus paveikslai, kuriuose italas dailininkas vaizduoja ir lietuvius.
Pranešimas prieš paleidžiant jus dairytis į Bellotto darbus.
Šiandien paskutinė diena, kai prenumeratoriai gali pasinaudoti 25% nuolaida ir pirmeji įsigyti naująją mano knygą “Lošėjai, romantikai ir budeliai”.
Nuorodą, kaip tai padaryti rasite šito teksto pabaigoje.
Ir dėl techninių kliūčių audio versijos nebus
Ape Vermeerį, Caravaggio ar Titianą net ir nesidomintys daile tikriausiai yra girdėję bent viena ausimi, o štai Bellotto pavardė turbūt nieko jums nesako ir gal net dabar krapštotės pakaušį ir svarstote - kas tas toks ir kodėl jis čia?
Šiaip savo laiku Bernardo Bellotto buvo neblogai žinomas, nors ir nežaidė toje pačioje lygoje kaip Rubensas, Velazquezas ar Rembrandtas. Tačiau jį įtraukiau dėl ryšių su Abiejų Tautų Respublika ir absoliučiai unikalios istorijos.
1722 metais Venecijoje gimusiam Bernardui nepasisekė su tėvu, kuris dėjo į kojas ir paliko jį mažą su mama, bet pasisekė su mamos broliu - dėde Antonio Canalu, kuris daug geriau yra žinomas kaip Canaletto.
Apie Canaletto galima paskaityti pirmoje šios ciklo knygoje, todėl tik labai trumpai priminsiu - jis buvo populiarus labai detalių miestų vaizdų, vadinamų vedutto, tapytojas. Kadangi mobiliųjų telefonų ir selfių tada dar nebuvo, vedutto paveikslus kaip suvenyrą atsiminimui iš kelionės po Italiją graibstydavo jauni pasiturintys aristokratai. Canelleto tapė Venecijos Didįjį Kanalą visais įmanomais rakursais, pardavinėjo tuzinais ir vargo nematė.
Jis priglobė sūnėną į savo dirbtuves, ėmė jį mokyti tapyti ir greitai pastebėjo išskirtinį jo talentą. Vos 16-os sulaukusi Bernardą įvertino ir Venecijos tapytojų gildija. Bellotto tapė Venecijos vaizdus labai panašiai kaip dėdė, tad vėlesnių amžių ekspertams neretai tekdavo palaužyti galvą bandant suvokti, ar prieš juos Bellotto ar Canaletto.
Canaletto, matyt, mylėjo savo jaunąjį giminaitį, nes netgi retkarčiais leisdavo pasirašinėti savo slapyvardžiu - Bernardo Canaletto. Vėliau jis naudos parašą “Il Canalettino” arba tiesiog “Canaletto”, kas, savaime aišku, ateityje sukels dar didesnį konfūzą.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Andrius Tapinas to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.